Arbatinė – knygynas „Špitolė“

Kretingoje šalia pranciškonų vienuolyno (Vilniaus g. 3) esanti „Špitolė“ yra arbatinė, kuri Lietuvoje neturi analogo. Ne vienas atvykęs iš bet kurio miesto pasidžiaugia arbatine, kurioje prie arbatos ar kavos puodelio galima neskubant skanauti įvairiausių vienetinių „Rūtos“ rankų darbo saldainių, išsirinkti suvenyrą, knygą, dovanėlę.

„Špitolė“ savo lankytojams siūlo maždaug pusantro šimto rūšių arbatų, tarp kurių arbatos gurmanai randa retų ir vis naujų. Čia yra „Rūtos“ gaminių skyrelis, kuriame taip pat stengiamasi pateikti kuo platesnį asortimentą. Čia taip pat galima įsigyti ir įvairiausių natūralių prieskonių bei lietuviškų žolelių gydomųjų arbatų.

Kadangi „Špitolė“ yra šalia bažnyčios, tai aktualu ir patogu čia užsukusiems įsigyti religinių prekių, žvakių, muzikinių įrašų, knygų tikėjimo, sielovados tema. Siūlomos knygos savo tematika yra ribojamos. Daugiausia koncentruojamasi į religinio, filosofinio, psichologinio pobūdžio bei meno, kultūros temas. Žinoma yra skyrelis ir vaikams, grožinės literatūros, poezijos, literatūros klasikos skyreliai.

Arbatinės antrojoje salėje visada eksponuojamos įvairios parodos. Daugiausia tapybos bei fotografijos. Savo darbus eksponuoja ne tik profesionalai, bet ir pradedantys menininkai, tautodailininkai, moksleiviai. Dažnai vyksta muzikiniai, poezijos vakarai, meno mokyklos moksleivių koncertai, pristatomos naujos knygos, muzikiniai albumai.

Visada stengiamasi, kad bet kuris užsukęs rastų čia atokvėpį nuo miesto triukšmo, dienos tempo. Ir labai džiugu, kad išeinantysis būtent tuo pasidžiaugia...
 

„Špitolės“ darbo laikas:
Pirmadieniais – penktadieniais nuo 9 val. iki 19 val.
Šeštadieniais – sekmadieniais nuo 9 val. iki 15 val.