Filmas apie Lietuvos pranciškoniškąjį jaunimą

2011-03-28

Siūlome susipažinti su dar viena Lietuvos jaunimo organizacija – Lietuvos pranciškoniškuoju jaunimu. Filme pasakojama jos įsikūrimo istorija, pristatoma JauPra veikla.

Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo pradžia galima laikyti jaunuolių susibūrimą prie brolių pranciškonų, sugrįžusių į atkurtą Kretingos vienuolyną. 1995 m. buvo įkurta Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba. 2006 m. liepos 8 d. Lietuvos pranciškoniškasis jaunimas patvirtino savo Statutą ir išsirinko Nacionalinę tarybą.

Pranciškoniškasis jaunimas trokšta būti tikėjimo bendruomenė, kurioje Eucharistija būtų centras, Evangelija – vedlys, Bažnyčia – Motina, o vargšai ir paskutinieji – broliai ir seserys. Jaupra brolijos gyvenimo centras – kartą per savaitę švenčiamos šv. Mišios ir šlovinimo tarnystė jose.

Brolijos veikloje nuolat dalyvauja apie 100 aktyvių, savo pašaukimo, tapatumo ir gyvenimo tikslų kartu ieškančių 14-30 metų amžiaus jaunuolių iš Kretingos, Vilniaus, Klaipėdos, Telšių, Kauno, Šiaulių ir Jonavos miestų.

Pagrindinės veiklos kryptys: neformalus jaunimo ugdymas, socialinė, kultūrinė ir evangelizacinė veikla, ekologinės akcijos, tarptautinis bendradarbiavimas su užsienio jaunimu. Atsakydama į visus Dievo meilės pažadus, Jaupra dovanoja savo jaunystę Kristui, aktyviai veikia savo parapijose ir apaštalauja skelbdama Gerąją Naujieną žodžiu ir gyvenimo pavyzdžiu.

Daugiau apie pranciškoniškojo jaunimo veiklą: www.jaupra.lt

Dalintis: 
Facebook Twitter Google+