Malda Kretingos žydų kapinėse (žudynių vietoje)

Data ir laikas: 
2020-01-25 14:00
Vieta: 
Kretingos senosios žydų kapinės (Paupio g.)

Sausio 25 dieną (šeštadienį) 14:00 val. visus kviečiame maldai Kretingos žydų kapinėse. Po maldos, apie 15:00 val. susirinkime šlovinimui bei agapei buvusioje kavinėje „Geroms“ šv. Antano rūmuose (Vilniaus g. 6).

1945 m. sausio 27 d. buvo išlaisvinta Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovykla Lenkijoje. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė sausio 27-ąją kasmetine Tarptautine holokausto aukų atminimo diena.

Nuo 2010 m. kasmet sausio 25–26 d. vyksta tarptautinė maldos akcija prieš antisemitizmą ir nacizmą. Per devynerius metus į šią akciją įsijungė įvairių denominacijų tikintieji iš 33 pasaulio šalių: 150-ies bažnyčių 49-uose pasaulio miestuose.

Į šią maldos akciją galima jungtis įvairiais būdais, tiek asmeniškai, tiek grupe, bendruomene ar atstovavimu bažnyčios vardu. Maldos forma yra laisvai pasirenkama.

*** *** ***

Maloniai kviečiame bendruomenes, įstaigų, pilietinių judėjimų atstovus oriai pagerbti Holokausto aukų atminimą uždegant žvakutę ar pagal žydų tradicijas padedant akmenėlį žudynių ar kitose deramose atminties vietose.

*** *** ***

Suvokdami Holokausto, kaip tragiško Lietuvos istorijos etapo, reikšmę, ir siekdami pagerbti aukų atminimą, o taip pat – ugdyti mūsų ir užsienio visuomenes, kviečiame kartu sausio 27 d. sudalyvauti Pasaulio žydų kongreso inicijuotoje pasaulinėje akcijoje „We remember“ – „Mes prisimename“.

Akcijos dalyvius kviečiame nusifotografuoti su užrašu „We remember“ arba „Mes prisimename“ ir dalintis savo nuotrauka socialiniuose tinkluose naudojant grotažymes  #WeRemember ir #MesPrisimename. Ši akcija skirta pagerbti Holokausto aukoms ir platinti žinią, kad tai negali pasikartoti nė vienai tautai, rasei ar socialinei žmonių grupei.